Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Shromáždění milovníků fantasy z celého Polska „Polcon“ se koná už od roku 1985. Minulé edice představily skvělé tvůrce, také zahraniční. V tomto roce překvapení pro fanoušky českého fantasy!

Během čtyř dnů trvání akce se konají setkání s autory, nakladateli a kritiky fantasy, filmové projekce, panelové diskuse, soutěže a zábavy, propagace knížek a fantasy her, výstavy grafiky a obrazů a mnoho dalších atrakcí. Jedním z hlavních bodů programu Polconu, kromě setkání s čestnými hosty, je i udělení Ceny Janusze A. Zajdla.

Zvláštním hostem letošního festivalu bude jeden z nejpopulárnějších českých spisovatelů fantasy a science fiction – Miroslav Žamboch! Polské překlady Žambochových knížek jsou vydávány nakladatelstvím Fabryka Słów: http://fabrykaslow.com.pl/autorzy.php?id=30#searchkk

Miroslav Žamboch

Narozený 13. 1. 1972 v Hranicích na Moravě. Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze, po zakončení studií pracoval v Ústavu jaderného výzkumu v Řeži u Prahy. Na českém trhu je známý už více než deset let. Jeho knížky jsou často považovány za kontroverzní. Oblíbení autoři: J.R.R. Tolkien Vládce prstenů, F. Herbert Duna.

Je autorem mimo jiné knih: Agent John Francis Kovář – série, Čas žít, čas zabíjet (první polské vydání srpen 2012!), Líheň, Predátoři, Drsný spasitel, Bez slitování.

Více o autorovi: http://www.miroslavzamboch.cz/

Více informací o PolCon: http://polcon2012.pl/