Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Jeden z nejpopulárnějších českých spisovatelů zasedne mezi čestné hosty festivalu vedle osobností světové literatury jako Orhan Pamuk, Péter Esterházy nebo Jeannete Winterson!

Conrad Festival je mezinárodní literární událost světového měřítka, která se svým širokým záběrem odlišuje od řady tuzemských akcí zaměřených pouze na polskou literaturu. Organizátoři usilují o vytvoření pestré umělecké mozaiky, která bude ilustrovat bohatství světové literatury a přiblíží tak polskému čtenáři málo známé oblasti myšlení a vnímání. Od samého počátku je festival spojen s Krakovskými knižními trhy. Letošní ročník proběhne od 22. do 28. října 2012.

Michal Viewegh 

V současnosti nejpopulárnější český spisovatel se narodil v roce 1962 v Praze. Redigoval literární časopis Český spisovatel. Napsal řadu románů, z nichž jsou v Polsku známé: Účastníci zájezdu, Báječná léta pod psa, Výchova dívek v Čechách, Román pro ženy, Případ nevěrné Kláry a Zapisovatelé otcovské lásky. Pozadí jeho děl jsou současné Čechy, které popisuje s ironií a přiměřenou dávkou humoru. V Praze se konaly dva ročníky festivalu věnované tvorbě Michala Viewegha. Jeho romány se dočkaly dokonce i divadelního zpracování. Filmová adaptace knihy Román pro muže měla premiéru také v Polsku.

Více informací: www.conradfestival.pl/pl