Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Zveme na letošní ročník literárního festivalu, který se již od roku 2000 koná v Brně, Košicích, Ostravě a Vratislavi!

Od 4. července do 3. srpna 2012 budete moci navštívit další ročník festivalu. Program setkání se spisovateli je rozdělen do dvou bloků – první se zabývá vždy národní literaturou (dle místa, kde je aktuálně konán: českou, slovenskou nebo polskou), zatímco druhý blok se věnuje literatuře jiné země, která je čestným hostem (v minulých letech to bylo např. Bělorusko, Francie, Kanada či Rakousko, letos je to Slovinsko).

K účasti na festivalu bude pozváno 31 autorů ze Slovinska, 10 autorů českých/slovenských a 21 polských. Během měsíce se tedy bude konat na 62 autorských setkání, v jejichž průběhu hosté festivalu z Polska i ze zahraničí budou číst fragmenty ze svého díla (jejich překlady budou vždy k dispozici publiku na instalovaných obrazovkách nebo plátnech).
Organizátorem Měsíce autorského čtení 2012 je brněnské vydavatelství Větrné mlýny (www.vetrnemlyny.cz), polským partnerem Miejska Biblioteka Publiczna ve Vratislavi (www.biblioteka.wroc.pl) a slovenským partnerem Knižnica pre mládež města Košice (http://www.n.kosicekmk.sk/).

Více informací na: http://www.facebook.com/MiesiacSpotkanPisarzy