Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Centrum im. Ludwika Zamenhofa v Bialystoku představí od 6. září do 2. října díla českých mistrů současné fotografie - umělců Vladimíra Birguse a Jindřicha Štreita. V ramci akce se 6. 9. 2011 od 18.00 hod. v Centrum J. Zamenhofa bude konat oficiální zahájení výstav a přednášky obou umělců.

Vladimír Birgus je historik a teoretik fotografie, který inspiruje již několik generací umělců. Ve svých dílech se zaměřuje na vizuální a plastický charakter fotografie.
Jindřich Štreit je považován za jednoho z nejvýznamnějších současných fotografů. Klade důraz na sociální aspekty. Jeho práce se vyznačují hlubokou emocionální hodnotou a citlivým vhledem.

Centrum J. Zamenhofa už mnoho let spolupracuje s Institutem tvůrčí fotografie v Opavě, s nímž je spojena celá řada významných českých fotografů. Organizátoři srdečně zvou na setkání s fotografií českých mistrů i na přednášku prof. Birguse věnovanou českému dokumentu.
Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, Bialystok

Organizatoři: Akademia Fotografii i Przedsiębiorczości w Białymstoku, Institut tvůrčí fotografie a Slezská univerzita v Opavě, Centrum im. Ludwika Zamenhofa

Jindřich Štreit http://www.jindrichstreit.cz/
Vladimír Birgus http://www.birgus.com/