Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Srdečně zveme na setkání s neobyčejnou českou hudební skupinou „Midi Lidi“, která se v rámci Filmového festivalu Planete Doc představí varšavskému a vratislavskému publiku.

Midi Lidi jsou tříčlennou skupinou z Čech, která si získala srdce fanoušků svou experimentální taneční verzí elektronické hudby. Osobní zájmy členů kapely pak měly bezprostřední vliv na výběr žánru: hudebníci vášnivě spojují současný pop i elektro 90. let. Kapela je také od momentu svého vzniku spojena s filmem – členové skupiny jsou autory hudebního soundtracku a také sami vystupují v chorvatském filmu Mariin svět, který bude uveden i na festivalu PLANETE+DOC: 16. května ve Vratislavi (v 18.30 h, DCF, Vratislav) a 18., 19. a 20. května ve Varšavě (od 21.30, 22.00 a 19.00 h, Kinoteka, Varšava).

Členové Midi Lidi mají i další aktivity: Petr Marek je filmařem a filmovým kritikem, Prokop Holoubek vystupuje ve filmech jako herec a Markéta Lisá je návrhářkou bižuterie. Spolu s nimi vystupuje i bubeník Tomáš Kelar. Neodmyslitenou částí show jsou vizuální efekty od jedněch  z nejznámějších českých vizuálních umělců: Filipa Cenka, Magdalény Hrubé a VJa Koloucha.

Skupina byla založena v roce 2006 a rychle získala mezinárodní uznání, mimo jiné i za autorství hudby k filmu „Protektor”, za niž dostali v roce 2009 Českého lva.

Hudebníci zpívají česky.

Motto skupiny: Elektro. Video. Láska”.

Vratislav, středa, 16. května, ve 22h, Festivalový klub „Puzzle”, Przejście Garncarskie 2/2
Varšava, pátek, 18. května, ve 22:30h, Festivalový klub „Cafe Kulturalna“

Vstup volný!

Více informací: http://planetedocff.pl/index.php