Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Polská dokumentaristka Krystyna Krauze, která vystudovala FAMU v Praze, dlouhodobě žila v ČR a je velkou přítelkyní a znalkyní české kultury, byla oceněna medailí Artis Bohemiae Amicis. Vyznamenání jí předal ministr kultury Daniel Herman v sídle ministerstva kultury, Nostickém paláci. „Tato medaile je určena k ocenění dlouhodobé a významné činnosti osobnosti, jež cílevědomě přispěla nebo přispívá k šíření dobrého jména české kultury v tuzemsku i v zahraničí, což paní režisérka Krauze svým dílem i životem bezesporu naplnila“, řekl při té příležitosti.

Paní režisérce, autorce filmu „Náš Vašek“, pojednávajícím o vztahu V.Havla a polské opozice, a „Návraty Agnieszky H.“ o pražských letech polské režisérky A.Holland, co nejsrdečněji gratulujeme. Přejeme jí, ať se jí podaří v co nejlepších podmínkách natočit film o Karlu Krylovi, na němž nyní pracuje.

České centrum nedávno ve Varšavě v Domu setkání s historií iniciovalo uvedení jejího filmu o Krymských Tatarech „Tatarské touhy“. 

K udělení vyznamenání více na http://www.mkcr.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/polska-reziserka-krystyna-krauze-ziskala-oceneni-ministra-kultury-artis-bohemiae-amicis-226414/tmplid-228