Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Festival Euroshorts v Gdaňsku připravil pro nejmenší diváky projekci českých večerníčků. Nebude chybět Krtek, Křemílek a Vochomůrka ani Rákosníček.

V úterý 20. listopadu od 16:00 do 19:00 budou v Instytucie Kultury Miejskiej promítány kultové české večerníčky jako např.: Krtek a hodiny, Z deníku kocoura Modroočka, Křemílek a Vochomůrka, O klukovi z plakátu a samozřejmě také Rákosníček. Pro nejmladší to bude skvělá příležitost seznámit se s pohádkami, které pamatují jejich rodiče.

V rámci programu proběhne také lekce českého jazyka pro nejmladší nazvaná „Czeski na wesoło”, kterou povede bohemistka a animátorka Magdalena Domka.

19. listopadu začal v Gdaňsku 21. ročník festivalu Euroshorts. Jediný evropský festival krátkometrážních filmů podporuje mladé, ambiciózní a nezávislé filmové tvůrce. Mezi diváky jsou většinou umělci, studenti a osoby, které se zabývají nejnovějšími trendy v reklamě.

V průběhu sedmi dní se mohou návštěvníci účastnit projekcí a hudebních akcí v Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Instytucie Kultury Miejskiej a Loft Pub. Mohou se setkat s filmovými tvůrci a proniknout do tajemství filmového řemesla.

Vstup na projekce je volný.

Více informací o festivalu: http://www.ikm.gda.pl/title,Festiwal_Euroshorts_w_IKM,pid,241,oid,736,cid,1089.html

Projekt se koná za podpory Českého centra ve Varšavě.