Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Letošní Conradův festival v Krakově, který probíhá současně s knižním veletrhem je bohatý na české literární událostí.

Festival navštíví Kateřina Tučková, která zde představí svou nově v Polsku vydanou knihu „Žítkovské bohyně”, Jaroslav Rudiš z dlouho tady očekávánou knihou „Potichu“ a Jaromír 99 s komiksem „Zámek”, který letos vydalo polské nakladatelství CENTRALA. N závěr Festivalu proběhne vernisáž výstavy „K: KafKa w KomiKsie” a dokonce až dva koncerty skupiny Kafka Band.


Hudba skupiny renomovaných českých umělců Kafka Band to zvukové vyprávění o osudu zeměměřiče K. Kapelu tvoří mimo jiné: spisovatel Jaroslav Rudiš, známý polským čtenářům díky vydaným v loňském roce knihám Grandhotel, Konec punku v Helsinkách a komediální trilogii Alois Nebel a grafik i hudebník Jaromír 99, jehož skupina Priessnitz je jednou z nejlepších alternativních kapel v České republice. Hudba Kafka Bandu, stejně jako próza románu Zámek je tmavá a hustá, subtilní a diferencovaná, zároveň ostrá a těžká.

Na koncertu zazní písníčky z alba Zámek, nahraného v lednu 2014. 10 skladeb tvořících album to 10 příběhů z nedokončeného románu Franze Kafky. Hudební inspirací pro příběh o vztahu mezi Fridou a K. byly české taneční skladby.

Součásti koncertu budou vizualizace připravené VJ Cladem, které používají kresby Jaromíra 99 z jeho kafkovského komiksu.

Na koncerty hudební skupiny Kafka Band zveme:

25.10. 2014, 19.00 hod.
Krakowski Klub Herbaciany „Nie Lubię Poniedziałków”, Szlak 14, Krakov

26.10.2014, 19.00 hod.
Małopolski Ogród Sztuk, Rajska 12, Krakov

Koncerty české skupiny doprovází výstavu „K: KafKa w KomiKsie“, kterou si můžete prohlédnout v Artetece WBP w Krakově, Rajska 12, vchod z ulice Szujského, výstava je k vidění od 23.10 – 13.11.2014.

Vernisáž výstavy se bude konat 22.10. v 17:00 hod. a po vernisáži vás zveme na setkání s kurátory výstavy Davidem Zane Mairowitzem a Małgorzatou Żerwe.

Protagonistou výstavy " K: KafKa w KomiKsie " a autorem knih, které se staly její základem je Franz Kafka, kterého 90. výročí smrti si připomínáme v letošním roce. Uvidíte fragmenty komiksové interpretace Procesu dle kurátora výstavy Davida Zane Mairowitza a francouzské karikaturistky Chantal Montpellier. Stejně tak Zámku, která je výsledkem spolupráce s českým umělcem Jaromírem 99. Připravené instituci Literaturhaus Stuttgart výstavě byla udělena v letošním roce cena European Design Awards.