Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Neotřelé kombinace lidové hudby v podání výtečné zpěvačky a cimbalistky a jejího kvintetu čekají na návštěvníky Sálu PIAST 20. 11. 2011 v 19.00 v Lędzinach! Koncert je jedním z koncertů mezinárodního kulturního projektu České sny.

Zuzana Lapčíková nebyla pro reprezentaci české hudby vybrána náhodně. Jde o výtečnou zpěvačku, skladatelku a také cimbalistku, s centrem zájmu v lidové hudbě a moravských písních. V roce 2007 se podařilo zformovat zajímavý kvintet, který dodal původnímu lidovému repertoáru další rozměr: lehké jazzové aranže. Chcete-li si tedy vychutnat krásu zpěvného moravského dědictví a přitom poznat také jeho neotřelé variace, srdečně zveme!  

Zuzana Lapčíková - cimbál, zpěv
Josef Fečo - kontrabas
Kamil Slezák - bicí nástroje
Ondrej Krajňák - klavír
Rostislav Fraš – saxofon

www.zuzanalapcikova.com

O projektu ČESKÉ SNY:

 Třetí ročník evropského kulturního projektu České sny je zaměřen na prezentaci špičkových českých umělců s převážně českým klasickým repertoárem prostřednictvím koncertů v zahraničí. Neméně významnou částí projektu je podpora kulturní spolupráce mezi českými městy a regiony a jejich partnerskými protějšky v Evropě, navázání nebo posílení vazeb mezi českými kulturními a vzdělávacími institucemi a jejich evropskými kolegy a obohacení partnerských aktivit v rámci Evropské unie.

V rámci letošního ročníku proběhne více než 100 akcí v 19 evropských státech a v přibližně 70 městech, obcích a vesnicích.

Projekt společně zaštítili Magdalena Kožená a Václav Havel, probíhá v každém státě pod záštitou velvyslance České republiky, ve spolupráci s tamním Českým centrem a pod patronací starostů zúčastněných měst.

Více o programu, umělcích a místech: www.ceskesny.cz