Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

O víkendu toto představení zahájilo V. Letní přehlídku Laboratorium dramatu. Román Antoniho Liberyho je jedním z nejčtenějších titulů posledních let.

„Madame“ je příběhem o dozrávání, lásce a vzpouře proti průměrnosti. Děj se odehrává koncem šedesátých let, hrdinou je maturant z varšavského gymnázia, který se zamiluje do své učitelky francouzštiny. Aby se k ní dokázal přiblížit, rozhodne se o „Madame“ dozvědět co nejvíce.

Vystupují: Aleksandra Bożek, Waldemar Barwiński, Stanisław Brudny, Zuzanna Grabowska / Agata Wątróbska, Anna Gryszkówna, Paweł Domagała, Robert. T. Majewski, Szymon Rząca, Kamil Siegmund.

Do konce července budou v rámci přehlídky uvedena ještě tato představení: „Amazonie”, „Ala z elementarza”, „Nasza klasa”.

Více informací o přehlídce: www.labodram.pl

Jakub Krofta – režisér, autor divadelních scénářů a dramat, umělecký ředitel Divadla Drak v Hradci Králové. Absolvent DAMU v Praze. Absolvoval zahraniční stáže v USA, Velké Británii, Švédsku a Francii.

Jako divadelní režisér debutoval v roce 1991 s představením pohádky „Rybář a jeho žena“ Jana Wericha (mimo jiné autora knížky Fimfárum). V roce 1993 v Dejvickém divadle režíroval legendární představení „Spoon River Anthology“ Edgara Lee Mastersa. Představení se udrželo dalších pět sezón a Krofta díky němu získal mezinárodní věhlas. Od roku 1995 je ředitelem a od roku 2008 uměleckým ředitelem Divadla Drak v Hradci Králové.

Jakub Krofta se do současné doby účastnil více než padesáti představení, jež získala ocenění a byla prezentována na pěti světových kontinentech (Austrálie, Rakousko, Dánsko, Finsko, Hong Kong, Izrael, Slovensko, Velká Británie, USA, Polsko..)