Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Galerie Fórum fotografie srdečně zve na 3 výstavy, které představí výsledky Institutu tvůrčí fotografie Univerzity v Opavě na FotoFestu v Lodži!

V rámci 11. Mezinárodního festivalu fotografie v Lodži se budou konat tři výstavy, které představí tvorbu Institutu tvůrčí fotografie v Opavě.

11. května ve 21 hodin v Galerii Prexer se bude konat vernisáž výstavy „Únik“ Anny Orlowské z Opole, nynější studentky Institutu tvůrčí fotografie. „Únik“ je cyklus o nejistotě světa, nestabilitě iluzí reality. Orlowská vyjadřuje prostřednictvím svých fotografií to, co bychom považovali za nevyjádřitelné: fata morgány,  mechanismus snů, vliv skutečnosti na sny, falešné touhy, napětí mezi tím, kým by člověk chtěl být, a tím, kým opravdu je, neviditelnost.

12. května v 18 hodin se v galerii Fórum fotografie bude konat vernisáž studentských prací Institutu tvůrčí fotografie. Na výstavě „I, You, We“ se seznámíme s různými samostatnými formami žánru portrétu. Výstava obsahuje sérii sahající přes bezprostřední zkušenosti narození nového života přes efektně stylizované a tonálně modifikované autoportréty,  setkání samého se sebou až po arteterapie, syntézy, odkrývání soukromého života. Výstava představuje i mnoho překvapivých děl reprezentujících trendy tématu, subjektu a stylu, charakteristických pro Institut tvůrčí fotografie. „I, You, We“ představuje bohaté spektrum umělecké fotografie, které je už mnoho let vizitkou této výjimečné školy. Výstavu je možné zhlédnout do 23. června.

12. května v 19 hodin se v Galerii Fórum fotografie bude konat vernisáž tvorby Vladimíra Birguse, který zastává názor, že fotografie, podobně jako jiná vizuální umění, vyjadřuje to, co se nedá vypovědět, co nejsme schopni vyjádřit slovem. Jeho subjektivní postřehy, přetržené stíny, zdánlivě náhodné pouliční scény připomínají surreálný prostor. Birgus od roku 1982 vede Českou fotografickou unii a od roku 1990 Institut tvůrčí fotografie v Opavě. Výstava potrvá do 9. června.

Institut tvůrčí fotografie: http://www.itf.cz/

Více informací – Galeria Forum Fotografii: http://www.galeriaff.infocentrum.com/