Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Nadace Současného umění „In Situ“ a firma Outdoor Cinema, odborník na organizaci venkovních audiovizuálních eventů , zvou na druhou edici festivalu „Hommage à Kieślowski”, která se koná od 7. do 9. září v Sokołowsku.

Sokołowsko leži v Dolním Slezku,  v pohraničí mezi Polskem, Německem a Českou republikou. Výběr tohoto místa není náhodný. Sokołowsko je  městečko, ve kterém Krzysztof Kieślowski strávil část svého dětství a kde natočil svůj první dokumentární  film  „Prześwietlenie”.

Sokołowsko Festival „Hommage à Kieślowski” 2012 je interdisciplinárním eventem, který spojuje formuli filmové přehlídky, workshopy, diskusní panely, představení, výstavy a koncerty. Během  tří  dnů festivalu bude v biografu Zdrowie a na dvou venkovních plátnech obecenstvu prezentováno více než  50 filmů. V rámci transhraniční spolupráce se starostkou českého Meziměstí – paní Evou Muckovou a místostarostou Pavlem Heckem se budou letos na venkovním plátně na náměstí promítat následující filmy: „Bez końca” („Bez konce”)  Krzysztofa Kieślowskiego, „Katka” Heleny Třeštíkové, „Janek” Renaty Gabryjelskiej, „400 hektarów” („400 hektarů”) Michała a Wojciecha Węgrzynów. Bude možné také shlédnout snímek vyznamenaný na 65. Mezinárodním filmovém festivalu v Cannes „Portret z pamięci” ” („Portrét z paměti”) Marcina Bortkiewicza. Mezi Sokołowskiem a Meziměstím bude pendlovat speciální fetivalový bus.

Více informací na: http://www.insitu.pl/projekty/festiwale/item/sokolowsko-festiwal-hommage-a-kieslowski-edycja-ii?category_id=3