Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Štědrý den bez první hvězdy? Naprosto vyloučeno! Odvážná husička Suzy se tedy o Vánočních svátcích vydává na nebezpečnou výpravu. Seznamte se s kultovní českou pohádkou plnou kouzla Vánoc.

Příběh statečné Suzy vypráví o odvaze, víře ve vlastní síly a touze plnit (nejen své) sny. Husička Suzy touží stáhnout z nebe hvězdu na vánoční stromeček. Při své pouti plné příběhů odhaluje moc skutečného přátelství. Příběh, doplněný neobvyklými ilustracemi, je vyprávěn ve dvou jazycích: polském a anglickém. Husičku Suzy si musí zamilovat každé dítě!

Petr Horáček, ceněný autor a ilustrátor nesčetných pohádek pro děti, je oceňovaný na celém světě. V Polsku debutuje se svou sympatickou hrdinkou Husičkou Suzy v knize „Husička Suzy a první hvězda” (nakladatelství Babaryba). Byl mnohokrát oceněn za ilustrace i autorství dětských knih, mj. získal cenu „World Best Children's Books of the Year“, kterou vyhlašuje Washington Post.

Více informací o nakladatelství Babaryba: www.babaryba.pl

V rámci prezentace knihy se ve Varšavě bude konat série Štědrovečerních čtenářských dílen s husičkou Suzy, na které jménem organizátorů srdečně zveme!

3. 12.   Knižní klub Kluboksięgarnia BADET (ul. Lentza 35a) www.badet.pl

4. 12.   Kavárna PLAC ZABAW (ul. Jeżewskiego) www.plac-zabaw.waw.pl

10. 12. (sobota) ve 12.30 hod. – KREDKAFE (Al. Wyzwolenia 14, przy Pl. Zbawiciela) www.kredkafe.pl

11. 12. (neděle) v 11.00 hod. – CZUŁY BARBARZYŃCA (ul. Dobra 31) www.czuly.pl

17. 12. (sobota) MAŁA KAWKA (ul. Przeskok 9, Milanówek) www.malakawka.pl

18. 12. (neděle) KOFIFI (ul. Mierosławskiego 9) www.kalimba.pl