Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Přední český fotoreportér, zástupce směru humanistické fotografie, vězněný za dokumentování oslav výročí sovětské okupace Československa, zakladatel fotografické skupiny Signum a člen agentury Bildberg, představí své fotografie v Bielsku-Białej.

V průběhu 5. ročníku Festivalu Foto Art v Bielsku-Białej se uskuteční více než 15 výstav známých a uznávaných fotografů z Evropy, Asie a Ameriky. Většina jmen bude v Polsku prezentována vůbec poprvé. Na festivalu bude možnost shlédnout dokument, portrét, reportáž, krajinka, experiment, fotografii inscenovanou či počítačově upravenou.

Práce umělců budou prezentovány v mnoha galeriích a muzeích v centru města. Během festivalu se uskuteční také „Autorský maratón“ neboli cyklus setkání s autory, při nichž budou moci milovníci fotografie prezentovat své portfolio a diskutovat o umění fotografie. Pro zájemce jsou přichystány rovněž fotografické workshopy, vedené hosty festivalu.

V Bielsku-Białej představí svoji výstavu také významný český fotograf Jaroslav Kučera, povoláním stavební inženýr, avšak po dokončení studia fotograf na volné noze. Mezi jeho nejznámější práce patří cykly černo-bílých dokumentárních fotografií ze 70. let: Lidé, které jsem potkal, Komunistické slavnosti, Moldávie nebo další, jež vznikly v 90. letech, např. Sametová revoluce, Sudety, I taková je Praha.  Výstava s názvem „Retrospektiva“ odráží mnohé inspirace, provázející tvůrčí práci Jaroslava Kučery.

Zveme Vás k návštěvě internetových stránek fotografa:

http://jaroslavkucera.com.webx.forpsi.com/

Více informací k festivalu: http://www.fotoartfestival.com/