Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Filmový distributor VIVARTO a Rádio Chilli Zet srdečně zvou na zimní filmový maratón, v jehož rámci se v 10 polských městech budou konat premiérové projekce filmů „Kajínek“, „Tři“ a „Zamilovaný Goethe“.

Termíny projekcí:

  • Gdańsk, Gdynia  13. 1.
  • Katowice 20. 1.
  • Krakov, Lodž 27. 1.
  • Poznań 3. 2.
  • Rzeszow, Štětín 10. 2.
  • Vratislav, Zielona Góra 17. 2.
  • Varšava 24. 2.


Kajínek” (Česká republika 2010)
Režie: Petr Jákl
Scénář: Marek Dobes, Petr Jákl
Hrají: Konstantin Lavronenko, Tatiana Vilhelmová, Bogusław Linda
Kriminální thriller inspirovaný příběhem Jiřího Kajínka, který je považován za prvního nájemného vraha v České republice. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím. Kajínek je příběh o dvojnásobné vraždě, obhájkyni hledající nové důkazy, o podsvětí a jeho prorůstání do státní správy a příběhem o manipulaci.

Goethe!” ( Německo 2010)
Režie: Philipp Stölzl
Scénář: Alexander Dydyna, Christoph Müller, Philipp Stölzl
Mladý student práv a začínající básník Johann Wolfgang  Goethe přijíždí  na přání otce pracovat k Říšskému komornímu soudu do Wetzlaru. Ve své nové profesi se ale rozervaný romantik osudově a nešťastně zamiluje – do Lotte Buff, kterou si má brát Goethův nadřízený Albert Kestner. Zdrcený Goethe se uchyluje k psaní a své zlomené srdce si vylije do románu „Utrpení mladého Werthera“.

Tři” (Německo 2010)
Scénář a režie: Tom Tykwer
Nový film režiséra filmů „Lola běží o život“  a „Parfém: příběh vraha“. Simon a Hanna jsou spolu už dvacet let. Oba jsou atraktivní, módní, vyzrálí, bezdětní, drží se při zemi. Když se podívají do budoucnosti, moc toho nevidí. Do chvíle, kdy se oba nevědomky zamilují do téhož muže, Adama.

Foto: Kajínek