Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Díky festivalu lAbiRynT se města Slubice a Frankfurt nad Odrou od 21. října promění v mezinárodní umělecký prostor, jehož letošním hlavním motivem bude heslo „Svět v odraze”.

Na festival jsou pozváni autoři z Polska, Německa, Čech, Itálie, Rumunska, Francie, Finska, USA, Japonska a Iránu. Nebudou chybět ani místní tvůrci ze Slubic a Frankfurtu. Název festivalu je odvozen z „Akademie fotografie a multimédií – lAbiRynT“, kterou spravuje spolek Słubfurt a galerie OKNO Městského kulturního střediska Slubice.

Projektu se zúčastní i čeští umělci a vědci: 21. října v 16.00 hodin se bude v Galerii Okno ve Slubicích konat vernisáž mezinárodní výstavy „Re-Forma“, na níž svá fotografická díla představí Pavel Banka, Iva Pavlatová a Zdeněk Stuchlík.

Dne 22. října v 10.20 hodin se ve Foyer Collegia Polonicum ve Slubicích uskuteční vernisáž českých umělců „Odraz odrazu v odraze“. Své práce zde představí kurátor Rudolf Němeček a autoři: Štěpán Grygar, Jiřina Hankeová, Vítězslav Krejči, Petr Moško, Rudolf Němeček, Pavel Rejtar, Vladimir Skalický, Zdeněk Stuchlík a Petr Šulc.

Oficiální zahájení festivalu je 21. října v 16.00 hodin v galerii Městského kulturního střediska Slubice.

Program festivalu: http://www.smok.slubice.pl/files/events/265/program-labirynt.pdf  

Webová stránka pořadatele Městské kulturní středisko Slubice: http://www.smok.slubice.pl/pl/wydarzenia/265/