Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Dům Bretaně v Poznani zve na 3. ročník festivalu kultur evropských regionů. Tentokrát budou mít hosté festivalu možnost seznámit se s Moravou. Hvězdou festivalu bude Tomáš Kočko & Orchestr!

Regiony jsou klíčem k poznání rozmanitosti a bohatství Evropy.  Festival kultur evropských regionů chce přiblížit malé země, jejich identitu, kulturu a umělce, díky nimž je stále živá a inspiruje nová pokolení. III. ročník, který se bude konat ve dnech 20. – 22. října, propaguje bohatství české Moravy.

20.X. Kino Muza – levný čtvrtek s moravským kinem

15:15 „Pupendo” (2003) rež. Jan Hřebejk.

17:00 „Musíme si pomáhat” (2000) rež. Jan Hřebejk.

19:15 „Sex v Brně” (2003) rež. Vladimir Morávek.

21:15 „Mladé víno” (2008) rež. Tomáš Bařina.

23:00 „Mladé víno 2” (2009) rež. Vlad Lanné.

22. X. Dům Bretaně – moravský folklor, moravská hudba

10:00 Přednáška o Brně a jižní Moravě  Markéty Uhnavé  z brněnského magistrátu, která odpovídá za turistické projekty.

11:30 Přednáška prof. Mieczysława Balowskiego s názvem „Morava – historie dávná i současná”.

12:30 Setkání z Tomášem Kočko moravským hudebníkem, lídrem Tomáš Kočko & Orchestr, v jehož rámci se bude konat debata na téma moravské hudební tradice.

22. X.

19:00 Scéna na Patře, koncert skupiny Tomáš Kočko & Orchestr (Tomáš Kočko, Helena Macháčková, Libuše Černá, Kamil Tománek, Pavel Plch) http://www.kocko.cz/intro.php

Skupina propaguje tvořivost beskydského barda Ladislava Nezdařila. Jejich hudba je rovněž inspirovaná zbojnickou tematikou, především příběhy a písněmi o Ondráškovi, legendárním beskydském hrdinovi. Jejich doplněním jsou vlastní verze tradičních moravských písní.

Festival bude doprovázet výstava kreseb žáků základní školy z Husové ul. 17, které vznikly v rámci projektu realizovaného s Muzeem města Brna „Brno: cesta k poznání města“. Jeho cílem bylo využití kulturně-historického dědictví ve vyučování na školách.

Více informací na: www.dombretanii.org.pl