Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

GASK/Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře srdečně zve na výstavu, jež je výsledkem mezinárodního projektu: „Europa Jagiellonica. Umění a kultura ve střední Evropě za vlády Jagellonců 1386 – 1572“.

Projekt Europa Jagiellonica je pokračováním úspěšné výstavy věnované osobnosti Karla IV., kterou v Praze a New Yorku na přelomu roku 2005/2006 zhlédlo 250.000 návštěvníků! Výstava prostřednictvím 300 neobyčejných děl představí vliv a umění tehdejších malířů, sochařů a architektů v mezinárodním kontextu evropského jagellonského dědictví v Kutné Hoře (CZ), Postupimi (D) a Varšavě (PL). Tím se projekt zařazuje do široké diskuse o náboženských, intelektuálních a kulturních zdrojích různých identit evropských národů.

Doplněním výstavy v České republice je bohatý kulturní program. Organizace projektu se účastní 50 muzeí, galerií, historických památek a měst. Výstava v Kutné Hoře bude přístupná od 18. května do 30. září 2012. Polská instalace bude dostupná v Národním muzeu ve Varšavě (v Zamku Królewském) od října 2012 do ledna 2013, v Německu se bude výstava konat od března do června 2013 v Haus der Brandenburgisch-Preussischen Geschichte v Postupimi.

Více informací na straně Galerie: http://www.gask.cz/