Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Tomáš Sedláček při své analýze ekonomie použil lidské touhy tak, jak jsou popsané v důležitých kulturních textech, například v Pánu prstenů. Tímto způsobem se pokusil do ekonomie uvést pojetí dobra a zla. Na počátku ledna je představil polské veřejnosti.

Uvedení polského vydání knihy českého ekonoma Tomáše Sedláčka „Ekonomie dobra a zla“ se konalo ve Varšavě ve dnech 10. – 12. ledna 2012. Autor se během čtyř autorských čtení setkal s polskými fanoušky své tvorby a novinářům různých polských periodik poskytl několik rozhovorů. Setkal se rovněž s prezidentem Polské národní banky Markem Belkou, velvyslancem České republiky Janem Sechterem a ředitelkou Českého centra Pavlou Foglovou.

Posluchači přítomní na jednotlivých setkáních – v kavárně Wrzenie Świata, v knihovně Varšavské univerzity, v ekonomickém knihkupectví a v baru Colombia – si přišli poslechnout jeho nekonvenční přednášku. „Sedláček dokáže otevřít oči, vede nás cestou do hlubin ekonomie – a upozorňuje na to, kolik komplikovaných a matematicky popsaných procesů má svůj počátek v kultuře,“ říká Jakub Krupa z Evropského fóra činného při Evropském centru Varšavské univerzity.