Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Občanské sdružení ART FOR PUBLIC zve v souvislosti s významným 35. výročím vzniku Charty ´77 na tiskovou konferenci „Dědictví Václava Havla a Charty 77 a Evropský den spravedlivých“, na níž jako hlavní řečník vystoupí Gabriele Nissim, italský novinář a spisovatel a předseda sdružení GARIWO.

Gabriele Nissim natočil v roce 1986 ve spolupráci s Václavem Havlem a představiteli Charty 77 tajný dokument o opozici a odporu proti komunistickému režimu. Právě tento doposud nezveřejněný dokument bude v rámci tiskové konference promítán.

Promítání se zúčastní osobně i Gabriele Nissim, který představí také petici určenou Evropskému parlamentu, ve které jeho představitele žádá, aby byl 6. březen vyhlášen Evropským dnem spravedlivých. Ve své poslední knize, kterou vydal v roce 2011 a jejíž název by se dal přeložit jako „Nesmyslné dobro. Tajemství spravedlivých lidí“, se zamýšlí nad konáním dobra v dobách extremistických vlád. Téma zpracovává pomocí textů velkých myslitelů, mezi něž patřili také Hannah Arendt, Václav Havel, Hans Jonas a Jan Patočka.

Tisková konference se bude konat ve středu 8. února 2012 od 17.00 v Obecním domě v Praze.

Více informací o sdružení Gariwo: http://www.gariwo.net/eng_new/index.php

Gariwo na Facebook, kde je možné podepsat petici: https://www.facebook.com/gariwo?sk=app_119340141514038

Více informací o iniciativě WE FOR - Web European Forest Righteous: http://www.wefor.eu/?lang=en

Kdo jsou tzv. spravedliví? http://www.gariwo.net/eng_new/vari/chi_siamo.php