Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Klub Palma zve na nový cyklus filmů promítaných pod širým nebem každé zářijové úterý. První edice: český film!

Filmy jsou uváděné vždy od 19:30h.

18. září, „Akumulátor 1“, rež. Jan Svěrák

„Akumulátor 1“ je satirou na současnou společnost závislou na televizi. Hlavní hrdina Olda je geodetem, který trpí neznámou chorobou a na rychlo proto vyhledá lékařskou pomoc. Teprve léčitel Fišárek, jenž se zabývá přírodní medicínou, dá tu správnou diagnózu. Oldovi prostě chybí životní energie. Ukazuje se, že tím, kdo ji z něho vysává jako upír, je televizní obrazovka. Vyléčený a znovu „nabitý“ Olda se rozhodne zničit svého úhlavního nepřítele – televizi. Groteskní, parodický Svěrákův film spojuje v chaotickém příběhu linii hororu i science fiction. V roli léčitele Fišárka vystupuje režisérův otec, herec a scénárista Zdeněk Svěrák, postavu Oldy ztvárnil syn Miloše Formana – Petr Forman.

25. září, „Rok ďábla“, rež. Petr Zelenka

Rok ďábla byl oceněný jako nejlepší český film roku 2002, získal také delší ceny na festivalech v Cottbusu a Karlových Varech. Film prostřednictvím žánru fiktivního dokumentu vypráví příběh jednoho z nejznámějších českých písničkářů: Jaromíra Nohavici.

Zdroj: materiály organizátora

Více informací na: http://www.trojmiasto.miastokultury.pl/2,6822,8,,trojmiasto-gdansk-kino-w-blokowisku-filmy-w-plamie-przez-caly-wrzesien-.html