Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

27. Varšavský filmový festival se bude konat 7. - 16. října 2011. Mezi uvedenými tituly nechybí ani české snímky a filmy s účastí českých herců a režisérů.

Předprodej vstupenek začíná 28. září. Místo prodeje je v Empiku na východní straně, ul. Marszałkowska 116/122, první patro.

Zveme na české filmy!

 People involved (Česká republika, 2010, rež. Jan Těšitel)

Angličanka Emily je účastníkem automobilové nehody, při níž zahyne její přítel Petr, Čech. Trápí ji kvůli tomu výčitky svědomí. Jakmile se cítí lépe, jede do Prahy, aby se setkala s Petrovými rodiči. Chce se s nimi setkat tváří v tvář, aby jim řekla celou pravdu…

 Alois Nebel (Česká republika, Německo, Slovenská republika, 2011, rež. Tomáš Lunák)

Alois Nebel pracuje jako výpravčí na malé železniční stanici v česko-polském pohraničí. Je to samotář, který s láskou čte staré jízdní řády. Dívá se na svět z perspektivy „železniční filozofie“ a vidí vlaky, které už dávno odjely do minulosti. Citlivost k železniční transcedenci ho přivádí na vlastní cestu, během níž potkává různé lidi a jejich příběhy.

 MULTIKINO pondělí 10.října>21.15

MULTIKINO středa 12.října>16.30

MULTIKINO sobota 15.října>19.00

Milovaní (Česká republika, Francie, Velká Británie, 2011, rež. Christophe Honoré)

V Paříži v roce 1964 ukradne mladá Madeleine pár pěkných bot v obchodě, kde pracuje. Kvůli sexy podpatkům si ji pak někdo splete s prostitutkou. Omyl změní celý její život. Převratný film, který diváky přenáší z Paříže 60. let do Prahy a současného Londýna, po stopách milostných eskapád matky a dcery.

MULTIKINO pondělí 10. října>18.30

MULTIKINO sobota 15. října>16.00

Cigán (Česká republika, Slovenská republika, 2011, rež. Martin Šulík)

V chudé romské vesničce žije 14letý Adam. Kdyby ho nenavštěvoval duch jeho zemřelého otce, mladík by ani nevěděl, kterou z životních cest se vydat. Mladický nedostatek zkušeností, samota a nerozvážnost, způsobují, že se Adam snadno dostává do nesnází. Pronikavé, palčivé drama s prvky surrealistického humoru.

MULTIKINO pátek 07.října>13.30

MULTIKINO neděle 09.října>18.30

Čtyři slunce (Česká republika, 2012, rež. Bohdan Sláma)

Příběh jedné rodiny a jejích přátel z malého českého městečka nadchne ty, kteří se stále snaží utkat s realitou a změnit svůj život k lepšímu.

Ve filmu režisér ukazuje malé rodinné dramaty, a zároveň jemný humor v každodenních i nadpřirozených situacích.

Film bude na letošním ročníku prezentován jako jeden z deseti filmů východoevropských „works-in-progress“ v rámci CentEast Warszawa-Moskwa 2011.