Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Hned dvakrát (27.-28.11.) vystoupí ve Varšavě české Národní divadlo s hrou „Co se stalo, když Nora opustila manžela“. Oceňovanou inscenaci Elfriede Jelinek v Teatru Narodowym uvedou herci českého Národního divadla na mezinárodním Setkání národních divadel 2011.

České Národní divadlo bylo vybráno Varšavským Národním divadlem nejen pro inscenaci hry podle předlohy E. Jelinek, jíž bude během letošního ročníku divadelního festivalu věnovaná pozornost. Představení „Co se stalo, když Nora opustila manžela“ patří k tomu nejlepšímu, co bylo v letošní sezoně představeno. Dokládá to mj. získání Ceny Josefa Balvína za nejlepší inscenační počin německy psané hry a také nominace hlavní protagonistky na cenu Alfréda Radoka i Thálii.

 Inscenaci předlohy navazující na dílo Henrika Ibsena režíroval umělecký šéf činoherního souboru Národního divadla, laureát mimo jiné Ceny Divadelních novin či Ceny Alfréda Radoka – Michal Dočekal. Hlavní roli ztvárnila zpěvačka a herečka Kateřina Winterová. Délka představení je 2 hodiny 30 minut.

Více informací na: www.stn2011.pl

http://www.narodni-divadlo.cz/Default.aspx?jz=cz&dk=predstaveni.aspx&sb=2&ic=5414