Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Jediný polský festival loutkových divadel pro dospělé začíná 14. listopadu ve Varšavě. V programu se objeví nejnovější divadelní představení z celého světa, mimo jiné také české divadlo Continuo.

Mezinárodní festival loutkových divadel a animace pro dospělé „Loutka je také člověk“ (Lalka Też Czlowiek) vznikl za účelem vyvrácení stereotypu, že dospělý divák nemá co pohledávat v loutkovém divadle. V rámci sedmého ročníku budou diváci moct navštívit více jak 50 představení, které se budou konat v následujících místech: Instytut Teatralny, „Laboratorium” Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Muzeum Ikon. Filmové projekce a workshopy se uskuteční v Domu Kultury Kadr, Fundacji Promocji Sztuki Współczesnej, Składzie Butelek, klubo-kovárnách Tarabuk i Ukryte Miasto, a také v knihkupectví Traffic.

České divadlo Continuo se zde představí v pondělí 19. listopadu v 20:30 v Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski s inscenací Sousedi, která byla inspirovaná rozhovory s pamětníky, narozenými před druhou světovou válkou a žijícími v sousedství Divadla Continuo. Vyprávění o jednom místě během jednoho desetiletí - od roku 1943 do roku 1953 a o životě několika lidí s tímto místem spojeným.

Divadlo Continuo je mezinárodní nezávislá divadelní skupina vedená režisérem a uměleckým vedoucím Pavlem Štouračem. Od roku 1995 skupina trvale sídlí a tvoří v malé vesnici Malovice, 25 km od Českých Budějovic, v prostorách bývalé zemědělské usedlosti pojmenované Švestkový Dvůr.

Inscenace Divadla Continuo je prakticky nemožné žánrově zařadit. Pohyb, fyzické herectví, tanec, cirkusové techniky, živá muzika, stejně jako výrazná výtvarná stylizace - to vše vytváří nezaměnitelnou poetiku jednotlivých inscenací. Pro tvůrce Continua však není příliš důležité, zda jejich práce bude charakterizována jako fyzické, či vizuální divadlo, stejně tak jako pro herce Continua není důležité, zda hrají či tančí. Mnohem důležitější než otázky estetiky a stylu je pro členy Continua podstatné hledání a zpracování tématu, potřeba pracovat společně, divit se, být překvapováni, učit se, rozvíjet se, a výsledky práce sdílet s diváky.

Filmové projekce i výstavy jsou bezplatné, rovněž jako divadelní představení, na která je třeba předem rezervovat místa.

Více na: www.lalkatezczlowiek.eu