Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Tento víkend se v Paláci vědy a kultury ve Varšavě bude konat další ročník knižního veletrhu, skutečná radost pro všechny milovníky čtení. Nebude chybět ani česká literatura!

Nakladatelství Centrala z Poznaně, které se v Polsku zabývá vydáváním a propagováním komiksu na světové úrovni, nabízí na svém stánku i díla českých umělců. Kromě českých komiksových nakladatelských perliček bude možné vidět i nabídku nakladatelství z  Litvy, Maďarska, Německa, Polska, Portugalska, Rakouska, Rumunska, Slovenska a Slovinska.

http://sygnaly.wordpress.com/

Zúčastní se také nakladatelství W.A.B., v jehož nabídce se nachází neobyčejná kniha Listy z cest Karla Čapka. Kniha se spolu s dalším, jazykově novátorským a graficky bohatým dílem New York Vladimíra Fuka a Zdeňka Mahlera objevila na seznamu nejlepších knih roku 2011 v Polsku. Čapkova próza je barvitým popisem pěti nezvyklých cest, během nichž autor odkrývá fascinující bohatství evropské kultury. Navštěvuje nejpopulárnější turistická místa, ale i taková, o nichž se průvodci nikdy nezmiňují. Bohatství světa má pro něj uhrančivé kouzlo, a jazykové mistrovství ještě podtrhuje kresbami…

http://warsaw.czechcentres.cz/aktualnosci/czeskie-ksiki-w-rankingu-najlepszych-2011-roku/

Nebude chybět ani nejnovější publikace Literárního nakladatelství Vypravěči. Nejen Hrabal, výjimečná antologie představující to nejlepší z českých povídek v redakci nejlepších současných překladatelů české literatury, Jana Stachowského a Andrzeje S. Jagodzińského . Antologie je opravdovým pokladem pro milovníky české literatury: ani jedna z povídek nebyla v Polsku ještě vydaná v knižní podobě!

http://warsaw.czechcentres.cz/aktualnosci/czech-antologia-opowiada/

To jsou jen některé z českých nabídek na letošním Varšavském knižním veletrhu. Srdečně zveme!

Více informací o veletrhu: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/