Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

WRO ART CENTER připravilo pro nejmenší publikum další projekci Zlínské animace. 20. 11. se mohou zvídaví diváci seznámit s legendárním dílem Hermíny Týrlové a Josefa Zemana.

V programu se objeví:

Doma je doma (Nie ma jak w domu), Ladislav Vlk 1982

Kráva elegantnímu vodníkovi, který má rád ve vlastním povodí klid, znepříjemňuje život. Náš hrdina se proto vydá hledat jiný domov – zalíbí se mu život mezi mořskými tvory?

O studánce s živou vodou (O studzience), Josef Zeman 1985

Dojemný příběh o síle lásky a oddanosti vůči blízkým, která a překoná všechny strasti. Jeden ze Zemanových technicky nejzajímavějších snímků. Mnoho let před vznikem počítačové animace uvedl režisér techniku mnohonásobné expozice, která mu umožnila v loutkovém filmu stvořit např. efekt deště či dýmu.

Bob i Bobek – V Zemi vycházejícího slunce (W Kraju Wschodzącego Słońca), Ivo Hejcman 2003

Kouzelný klobouk kouzelníka Pokustona zapříčinil, že se dva malí hrdinové ocitli v Japonsku. Ale i když se opravdu snaží dohovořit s místními obyvateli, moc se jim nedaří. Podívejte se proč!

Pohádka na šňůře (Sznurkowa bajeczka), Hermína Týrlová 1986

Napadlo vás někdy, co všechno dělá vaše prádlo, když si myslíte, že bez hnutí visí na dvorku na šňůře?

Konec kouzelníka Uhaluly (Koniec czarnoksiężnika Uhaluly), Hermína Týrlová 1981

Zlým Uhahulou unesený chlapec a jeho opičí kamarádka se snaží uniknout hrozným kletbám. Podaří se jim zachránit svět před čarodějovou zlobou?

Informace o nejbližším a dalším programu cyklu s českou animací zde:

http://www.wrocenter.pl/pl/nasze-projekty/przedszkole-mediow/niedzielne-poranki-filmowe-jesien-2011/niedzielny-poranek-filmowy-czeska-jesien-iii/