Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Krajská a městská veřejná knihovna C. K. Norwida srdečně zve na další setkání s českou literaturou a kulturou. Od 28. -30. listopadu probíhá „Český podzim v Norwidzie”.

Současnou českou literaturu bude prezentovat dramaturgyně a scénáristka Radka Denemarková, a zúčastní se také překladatelka jejích knížek Olga Czenikow – bohemistka. Po stopách česko-polské spolupráce se vydá Leszek Mazan, známý novinář a vynikající „švejkolog“. Setkaní s Mazanem pod názvem „Polská Praha aneb proč Matejko miloval knedlíky?“ bude doplněn kvízem s tématikou příhod vojáka Švejka.

Speciální program je pak připraven na 30. listopadu. Knihovna Norwida zve na tzv. andřejky! Během večera proběhne inaugurace činnosti Čítárny divadelních her, v rámci které představí studenti UZ a Zelenohorští herci vybrané jednoaktovky Václava Havla. V průběhu večera andřejek zazní také české blues, tedy vystoupení českých hudebníků Miloslava Dědka (klávesy, foukací harmonika, zpěv) a Lubomíra Lichého (kytary, zpěv), který je zároveň malířem a kreslířem, porotcem 13. ročníku Otevřené mezinárodní soutěže o satirickou kresbu.

Nadto bude možné zhlédnout fotografickou výstavu „Češi objektivem“ autorů Andrezja Wierdaka, ředitele Polkowického Centra Animace, organizátora Mezinárodních setkání s českou kulturou a nabídku současné české literatury v nabídce Vratislavské kanceláře vydavatelství ATUT.

Více informací zde:

http://www.wimbp.zgora.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2970&Itemid=1