Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Česká skupina OKOLO, kterou pozvalo České centrum ve Varšavě k účasti na výstavě ve vratislavské Galerii BWA, vydala knihu věnovanou legendárnímu návrháři Carlo Mollinovi. Knížka byla oceněna jako nejkrásnější kniha vydaná v roce 2011 v České republice.

Publikace pod názvem „OKOLO Mollino“ vyšla v prvním vydání v nákladu 80 výtisků. Tvorbu italského návrháře ukázala česká skupina jinak, než jak se obvykle prezentuje umělecká nebo návrhářská práce. Kniha byla rozdělena do 6 základních kapitol – životních etap i vášní Carla Mollina. Každá kapitola je doplněna textem o dalším fenoménu a jeho nejvýraznějšími příklady. Čtenáři knihy si také sami mohou vyrobit z papírů některý z jeho vybraných projektů. A kniha odkrývá další podoby tohoto vizionáře a návrháře.

Carlo Mollino – jeden z nejoriginálnějších návrhářů 20. století. Narodil se v rodině bohatého průmyslníka a architekta. Vyznával modernost: rychlá auta, letectví, fotografie, lyžařství. Mollino nenavrhl jen auto „Bisiluro“, ale také s ním závodil v Le Mans v roce 1954. Projektoval, fotografoval, maloval. Nebál se experimentů. Linie jeho nábytku jsou surrealistické, smyslové, s erotickými podtexty. Fotografie, například jeho autoportrét představující muže v leteckých brýlích a čepici v letadle nad městem nebo slavné erotické portréty polaroidem, jsou uznávané na celém světě.

Více na: www.okoloweb.cz

Zdroj: http://designalive.pl/node/40327