Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Koncem listopadu se v městě Bydgość představí sedmnáct nejnovějších filmů studentů pražské filmové školy FAMU, natočených v letech 2011-2013. Každoročně se tu koná speciální filmový festival CAMERIMAGE zaměřený na kameru a kameramany, jakých je v Evropě velmi málo.

Letos se tu vedle mnoha profesionálních filmů poprvé představí produkce pražské školy, kde kdysi studovali Miloš Forman, Věra Chytilová, Jiří Menzel či Agnieszka Holland a mnoho dalších. Český producent Jaroslav Kučera bude členem poroty režisérských debutů.

Festival CAMERIMAGE je jedním z důležitých soutěžních filmových festivalů v Polsku, každoročně se sem sjede elita zahraničních i polských kameramanů a filmařů vůbec. Kromě Hlavní soutěže (cenou je Zlatá žába, existuje deset let) se soutěží v kategoriích studentských filmů, polských filmů, filmových debutů, videoklipů, pořádá se tzv. Camreimage Market a Camerimage Forum, k tomu zvláštní promítání, premiéry, nejrůznější přehlídky a retrospektivy, semináře a workshopy se slavnými kameramany. Program obohacují výstavy a koncerty. 

Přehlídka českých studentských filmů se koná za podpory Českého centra Varšava. 

K letošnímu programu více: http://www.camerimage.pl/pc2010.php?dzial=102445

Seznam některých filmů FAMU uváděných na festivalu:

Spojení

Tenkrát poprvé

Chvíle nepřítomnosti

Pandy

MO

Neplavci

Svlíkání

Kudlanka

Cagey Tigers

Stvoření Světa

Jak jeli k vodě

Tašky

Holka 180

Animus et aqua

Graffitiger

Pani Jezevec

a jiné.