Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Alois Nebel se ještě ani neobjevil v českých kinech, a už má úspěch v zahraničí (první projekce 20. září kino Pohoda v Jeseníku). Tento týden se představí na benátském festivalu, potom poputuje na prestižní přehlídku do kanadského Toronta. Film vznikl v mezinárodní koprodukci společností Negativ, Česká televize, UPP, Soundsquare, Tobogang (Slovensko) a Pallas Film (Německo).

Alois Nebel je dlouho očekávaná filmová adaptace stejnojmenné kultovní komiksové trilogie autorů Jaroslava Rudiše a Jaromíra 99. K realizaci filmu použil režisér Tomáš Luňák poprvé v české kinematografii unikátní technologii rotoskopie, kdy se jako předloha použijí skuteční herci, kteří se následně převedou do animované podoby.

Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách – oblastí rozkládající se na pomezí polského a českého Slezska, východních Čech a severní Moravy. Alois tam slouží jako výpravčí. „(…) je to příběh hledání života v mlze, kde se skrývají vzpomínky, je to mlha podvědomí, v níž se ukrývají traumata, která se nikdy nikam neztratí…“ (J. Rudiš)

Oficiální stránky filmu http://www.aloisnebel.cz

Trailer http://www.youtube.com/watch?v=w3pXE7BnYOc