Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Od 23. záři je v prodeji album „Vlastní cestou & hosté”, na kterém se podílela mj. také významná česká písničkářka Radůza.

Zveme Vás k poslechu písničky, která prezentuje album – DE NIMES – slova a hudba: Radůza http://www.youtube.com/watch?v=DgSrsA8CUJ8

 

„Vlastní cestou & hosté” je mezinárodní hudební projekt, který spojuje evropské hudební tradice. Vznikl v roce 2003, kdy členové varšavské kapely „Vlastní cestou“ přizvali ke spolupráci zahraniční umělce, aby vytvořili orchestr, který bude hrát hudbu inspirovanou folklórem Starého kontinentu. Výsledkem úspěšných společných koncertů v Polsku, Německu a Itálii byly nahrávky pro Polský rozhlas v roce 2005. Kromě muzikantů skupiny „Vlastní cestou“ se na nahrávání účastnili: Radůza (Česká republika), kapela Disguise (Německo), Gianfranco Spitilli (Itálie) a známí polští hudebníci - Weronika Grozdew-Kołacińska (bulharské kořeny), Noon, Janusz Tytman, Bart Pałyga. Materiál se skládá z písní a instrumentálních skladeb v různých jazycích a stylech. Hlavním tvůrcem alba je jeden z vedoucích skupiny „Vlastní cestou“ - Maciej Kierzkowski. Nahrávky ze Studia S4 nebyly doposud nikdy zveřejněny: toto CD je tedy premiérové. Pro výtvarné zpracování alba byly použity kresby Marino Melarangelo (Itálie), který kreslil hudebníky během zkoušek pro záznam.