Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

Středa nám chutná je příběh prostoupený českým humorem a absurditou (v pozitivním slova smyslu) o tom, že legrace netkví v logice, ale právě naopak se sní vylučuje. Příběh Cilky a uličníků z dětského domova Slunečnice se v Česku dočkala mnoha pokračování i loutkových představení.

O KNIZE

Slyšeliste o dětském domově Slunečnice? Jeho ředitelkou je paní Pralinka, která zastává názor, že příliš mnoho pořádku škodí představivosti. Neláme si hlavu s vymýšlením trestů pro své svěřence a ze všeho nejraději se cpe čokoládovými bonbóny. Jednoho dne do Slunečnice přijde Cilka, velice výjimečná holčička, ale ne pouze kvůli tomu, že byla nalezena ve vlaku. Cilka možná není úplně hezká ani nijak zvláště chytrá, za to ale kolem sebe rozsévá dobrou náladu neustále má radost ze světa. Má také další neobvyklou vlastnost: na hlavě jí rostou křupavá a šťavnatá jablka! 

 

O AUTORCE

Iva Procházková (nar. 1953) je autorka knih pro děti a mládež. Také píše kriminální romány. Pětkrát byla oceněna cenou Zlatá Stuha (nejvýznamnější česká cena, která se uděluje tvůrcům literatury pro děti) a dvakrát vyhrála prestižní cenu Magnesia Litera v kategorii Literatura pro děti a mládež. Bydlí v Praze a miluje jablka.