Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

Videa

Video placehodler

V sobotu 23 července byly oficiálně vyhlášeny výsledky překladatelské soutěže "Cena Susanny Roth". Vítězům byly předány ceny, finalisté se také zúčastnili překladatelského semináře.

Dne 23. července byla ve varšavském Českém centru oficiálně ukončena překladatelská soutěž "Cena Susanny Roth". Vyhlášení vysledků a předání cen doprovazel seminář pro účastniky, vedený zkušenými překladatelkami české literatury, Olgou Czernikow a Julií Różewicz.

Do letošního ročníku soutěže bylo anonymně zasláno 32 překladů, které byly během zasedání 22. dubna 2018 vyhodnocené porotou ve složení: Joanna Goszczyńska (předsedkyně), Olga Czernikow, Dorota Dobrew a Julia Różewicz. Úroveň finalových práci byla vyrovnaná a vyšší než v minulém ročníku, proto při hodnocení byly posouzeny nejenom věcné chyby v překladu ale i autorův smysl pro jazyk v polštině.

První místo nebylo v tomto ročníku uděleno, druhé místo získal Krzysztof Wołosiuk, třetí ex aequo Maciej Mętrak a Dominika Muszyńska. Vyznamenání získaly Kamila Gąska Joanna Wójtowicz. Do finále postoupili také Łukasz GemziakMagdalena Kudzia a Kajetan Stobiecki.