Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.7.2016    |    26.7.2016

Dva české filmy součástí mezinárodní výstavy v galerii Zachęta

Projekcje filmů Ukradená vzducholoď (Karel Zeman, 1967) a Případ pro začínajícího kata (Pavel Juráček, 1969) v rámci doprovodného programu mezinárodní výstavy "Cestovatelé" v Národní galerii umění Zachęta.

30.7.2016

Petr Zelenka uvede ve Wroclawi premiéru filmu "Ztraceni v Mnichově"

Jeden z největších a nejzajímavějších polských filmových festivalů Nowe Horyzonty letos pozval deset špičkových evropských režisérů. Z českých Petra Zelenku, v Polsku hodně známého a oblíbeného. 30.7. tu uvede v polské premiéře svůj snímek „Ztraceni v Mnichově“, který má potom jít do polské distribuce.

13.6.2016    |    15.7.2016

Snímky pobořeného ateliéru fotografa Josefa Sudka v Lodži

Polský fotograf Janusz Moniatowicz ukazuje fotografie polorozbořeného ateliéru v rámci Fotofestivalu v Lodži, vernisáž je 13.6.

14.7.2016    |    17.7.2016

Divadlo Continuo na festivalu pouličních divadel v Gdaňsku

Každý rok se v červenci ulice Gdaňska na několik dní zaplní klauny, žongléry, kejklíři, metači kozelců, herci na chůdách a jiných instrumentech. Toto přístavní město, kam se sjedou tisíce turistů, žije po tu dobu na ulicích a se zatajeným dechem pozoruje neuvěřitelné kousky moderních divadelníků.

6.8.2016

Měsíc autorského čtení ve Wroclawi

Po celý červenec bude znít polskou Wroclawí česká literatura: v rámci gigantického každoročního festivalu „Měsíc autorského čtení“ sem přijede pět českých autorů (Hana Lundiaková, Iva Pekárková, Petra Soukupová, David Zábranský a Alena Zemančíková) aby se setkalo s polským publikem, asistovalo čtení svých nových textů v překladu, který byl udělán speciálně pro potřeby tohoto festivalu.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 06. 2016

Lodž: vernisáž fotografií pobořeného ateliéru Josefa Sudka

13.6.2016 se konala vernisáž výstavy polského fotografa Janusze Moniatowicze snímků z polorozbořeného pražského ateliéru Josefa Sudka v rámci Fotofestivalu Lodź. Na fotografiích galerie Tlustym Drukiem, kde se výstava konala, fotograf J.Moniatowicz, fotograf s ředitelkou galerie Aleksandrou Szadkowskou a záběry z vernisáže. Foto: Petr Janyška

09. 06. 2016

Prezentace polského překladu knihy V. Fischla Kuropění

9.6.2016 se konala v Českém centru prezentace polského překladu proslulého románu Viktora Fischla "Kuropění" (vydalo nakladatelství Czytelnik, česky vyšel poprvé v r. 1975). S překladatelem knihy Krzysztofem Rejmerem debatoval ředitel Českého centra Petr Janyška a překladatel Leszek Engelking. Foto: archiv Českého centra

08. 06. 2016

Večírek se stepováním v Českém centru

8. června 2016 jsme v Českém centru slavili zavření letošních kurzů češtiny. Pro naše studenty zatančily mladé tanečnice stepu ze Studia Tap&Jazz Dance paní Jiřiny Nowakowské. Foto: archiv Českého centra.

04. 06. 2016

Přehlídka Rebelové kamery: víkendové zakončení a vzácní hosté

Víkend 3. až 5. června 2016 patřil v kině Iluzjon zakončení největšího filmového festivalu Rebelové kamery: čsl. nová vlna. V pátek byli hosty festivalu Magda Vášáryová a Juraj Jakubisko, zatímco v sobotu Václav a Jan Neckářovi. Foto: archiv Českého centra ve Varšavě.

Videa

Video placehodler