Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.5.2018    |    5.6.2018

Vyhlášení vítězů česko-polské komiksové soutěže SPOLU V BUBLINÁCH

Rádi bychom vám oznámili výsledky česko-polské komiksové soutěže "Spolu v bublinách." Všichni soutěžící vytvořili zajímavé práce na velmi vysoké umělecké úrovni. Soutěžní komise nakonec udělila tři hlavní ceny a tři specilání ocenění. Výrecům srdečně gratulujeme!

20.6.2018    |    20.7.2018

Výstava a film o V. Havlovi v Krakově

V Krakově proběhne vernisáž výstavy fotografií Oldřicha Škáchy s názvem Václav Havel na dosah ruky, během níž bude také promítnut dokumentární film Občan Havel (rež. Miroslav Janek, Pavel Koutecký, 2008). Výstava bude k vidění do 20 července.

22.6.2018    |    24.6.2018

České autorky na varšavském Big Book Festival

Hosty letošního ročníku inovativního literárního festivalu, který zaštituje projekt EUNIC, budou také české autorky Petra Hůlová a Anna Bolavá.

CZECHIMAGE

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 03. 2017

Výstava o architektu Bohuslavu Fuchsovi ve Wroclawi - přednáška prof. Šlapety

07.02 výstavu o modernistickém architektovi v Muzeum Architektury ve Wroclawi navštívil prof. Vladimír Šlapeta se svou přednáškou "Brno - město modernismu". Fot. archiv Muzea Architektury.

10. 03. 2017

Škvorecký: setkání s překladatelem Andrzejem Jagodzinským

09.03 v kavárně "Czuły Barbarzyńca" proběhlo setkání s Andrzejem Jagodzińským, znamenitým překladatelem české literatury do polštiny. Nedávno se na polském trhu objevily dvě knihy jeho překladu: „Przypadki inżyniera ludzkich dusz“ (Příběh inženýra lidských duší), nakl. "Dowody na Istnienie" a "Scherzo capriccioso. Wesoła fantazja na temat Dvořáka“ (Scherzo capriccioso: Veselý sen o Dvořákovi), nakl. "Książkowe Klimaty". O obou knihách, ale především o jejich autoru, mluvil s překladatelem nakladatel a novinář Tomasz Brzozowský, úryvky z knih přečetl známý polský herec Jacek Braciak.

07. 03. 2017

Hrabalovský večer a vernisáž výstavy L. Michálka ve Varšavě

Zpráva z literárně - uměleckého večeru věnovaného Bohumilu Hrabalovi v 49. výročí jediného autorského setkání ze spisovatelem v Polsku. Toho večera jsme mohli slyšet ukázky Hrabalovy prózy čtené polským známým hercem Wojciechem Pszoniakem, a také obdivovat výstavu fotografií Ladislava Michálka, již zahájil její kurátor pan Přemysl Řepa ze Sdružení Pro Photo. Setkání bylo zahájeno diskuzí mezi Andrzejem Gordziejewským, prof. Joannou Goszczyńskou, a Aleksandrem Kaczorowským - autorem polské biografie Hrabala a milovníkem jeho díla. Fot. Mateusz Nasierowski.

Videa

Video placehodler