Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.10.2017    |    31.1.2018

Kurzy českého jazyka 2017

Zápis do kurzů českého jazyka právě probíhá! Kurzy jsou určené jak začátečníkům, tak i pokročilým studentům. Začínáme od 2. října.

3.10.2017    |    18.10.2017

Přehlídka dokumentárních filmů "Czeskie dokumenty, prosze" ve Vratislavi

Dokumentární filmy jsou již řadu let skvělou vizitkou toho nejzajímavějšího v současné české kinematografii. Tvůrci českých dokumentů stále dokáží překvapit svěžím a smělým pohledem na realitu. Dramaturgie letošní přehlídky „České dokumenty, prosím!“ se zaměřuje na široký záběr aktuálních témat dotýkajících se české společnosti. V říjnu se objeví ve Vratislavi.

14.10.2017

ČTEME NAHLAS českou literaturu

V polovině října v komorních prostorách varšavského divadla Teatr Ochota zahajuje projekt Čteme nahlas, událost pro milovníky nekonvenčních setkání s literaturou v live verzi. Cyklus odstartuje autorský výběr současné české prózy nakladatelství Stara szkoła v dramaturgii Igora Gorzkowského.

29.9.2017    |    28.10.2017

Výstava malířky Pavly Malinové

Galerie Szara v Katovicích v pátek 29. září v 19 hodin zahájí výstavu Pavly Malinové.

5.9.2017    |    20.10.2017

Český rok v Olešnici: výstava Fotografové války

Práce tří velkých českých vojenských fotografů – vojáků rakousko-uherské armády, o jejichž existenci se přes více než 90 let nevědělo, budou k vidění od 5. září do 20. října ve Wroclawské galerii v Oleśnici.

22.9.2017    |    28.10.2017

David Krňanský — David Krňanský

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 03. 2017

Výstava o architektu Bohuslavu Fuchsovi ve Wroclawi - přednáška prof. Šlapety

07.02 výstavu o modernistickém architektovi v Muzeum Architektury ve Wroclawi navštívil prof. Vladimír Šlapeta se svou přednáškou "Brno - město modernismu". Fot. archiv Muzea Architektury.

10. 03. 2017

Škvorecký: setkání s překladatelem Andrzejem Jagodzinským

09.03 v kavárně "Czuły Barbarzyńca" proběhlo setkání s Andrzejem Jagodzińským, znamenitým překladatelem české literatury do polštiny. Nedávno se na polském trhu objevily dvě knihy jeho překladu: „Przypadki inżyniera ludzkich dusz“ (Příběh inženýra lidských duší), nakl. "Dowody na Istnienie" a "Scherzo capriccioso. Wesoła fantazja na temat Dvořáka“ (Scherzo capriccioso: Veselý sen o Dvořákovi), nakl. "Książkowe Klimaty". O obou knihách, ale především o jejich autoru, mluvil s překladatelem nakladatel a novinář Tomasz Brzozowský, úryvky z knih přečetl známý polský herec Jacek Braciak.

07. 03. 2017

Hrabalovský večer a vernisáž výstavy L. Michálka ve Varšavě

Zpráva z literárně - uměleckého večeru věnovaného Bohumilu Hrabalovi v 49. výročí jediného autorského setkání ze spisovatelem v Polsku. Toho večera jsme mohli slyšet ukázky Hrabalovy prózy čtené polským známým hercem Wojciechem Pszoniakem, a také obdivovat výstavu fotografií Ladislava Michálka, již zahájil její kurátor pan Přemysl Řepa ze Sdružení Pro Photo. Setkání bylo zahájeno diskuzí mezi Andrzejem Gordziejewským, prof. Joannou Goszczyńskou, a Aleksandrem Kaczorowským - autorem polské biografie Hrabala a milovníkem jeho díla. Fot. Mateusz Nasierowski.

Videa

Video placehodler