Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.8.2017    |    20.8.2017

České filmy na festivalu Inské filmové léto

V krásné krajině Západního Pomořanska se koná 44. ročník festivalu Ińskie Lato Filmowe. Na programu jsou i 3 české filmy.

17.8.2017    |    31.8.2017

Poslední krakovská repríza výstavy o Bohumilu Hrabalovi

Výstava „Magický svět Bohumila Hrabala“ končí svou cestu po Krakově. Od 17. do 31 srpna bude ještě dostupná v expozituře číslo 48 (os. Bohaterów Września 26).

17.8.2017

Postřižiny v rámci letního kina v Lodži

Letní čtvrtky po soumraku můžete trávit v ulici Piotrkowské v Lodži, kde jsou pořádány filmové projekce pod hvězdami. V programu promítání se objevil i český prvek.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 03. 2017

Výstava o architektu Bohuslavu Fuchsovi ve Wroclawi - přednáška prof. Šlapety

07.02 výstavu o modernistickém architektovi v Muzeum Architektury ve Wroclawi navštívil prof. Vladimír Šlapeta se svou přednáškou "Brno - město modernismu". Fot. archiv Muzea Architektury.

10. 03. 2017

Škvorecký: setkání s překladatelem Andrzejem Jagodzinským

09.03 v kavárně "Czuły Barbarzyńca" proběhlo setkání s Andrzejem Jagodzińským, znamenitým překladatelem české literatury do polštiny. Nedávno se na polském trhu objevily dvě knihy jeho překladu: „Przypadki inżyniera ludzkich dusz“ (Příběh inženýra lidských duší), nakl. "Dowody na Istnienie" a "Scherzo capriccioso. Wesoła fantazja na temat Dvořáka“ (Scherzo capriccioso: Veselý sen o Dvořákovi), nakl. "Książkowe Klimaty". O obou knihách, ale především o jejich autoru, mluvil s překladatelem nakladatel a novinář Tomasz Brzozowský, úryvky z knih přečetl známý polský herec Jacek Braciak.

07. 03. 2017

Hrabalovský večer a vernisáž výstavy L. Michálka ve Varšavě

Zpráva z literárně - uměleckého večeru věnovaného Bohumilu Hrabalovi v 49. výročí jediného autorského setkání ze spisovatelem v Polsku. Toho večera jsme mohli slyšet ukázky Hrabalovy prózy čtené polským známým hercem Wojciechem Pszoniakem, a také obdivovat výstavu fotografií Ladislava Michálka, již zahájil její kurátor pan Přemysl Řepa ze Sdružení Pro Photo. Setkání bylo zahájeno diskuzí mezi Andrzejem Gordziejewským, prof. Joannou Goszczyńskou, a Aleksandrem Kaczorowským - autorem polské biografie Hrabala a milovníkem jeho díla. Fot. Mateusz Nasierowski.

Videa

Video placehodler