Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

21.11.2016    |    31.3.2017

Překladatelská soutěž: Cena Susanny Roth 2017

Česká centra a Literární sekce Institutu umění – Divadelního ústavu vyhlašují 4. ročník Mezinárodní soutěže pro mladé překladatele Cena Susanny Roth.

9.3.2017

Škvorecký: setkání s překladatelem Andrzejem Jagodzinským, Nowy Teatr ve Varšavě

České centrum a knihkupectví Czuły Barbarzyńca zvou na setkání s Andrzejem Jagodzińským, znamenitým překladatelem české literatury do polštiny.

7.3.2017    |    15.3.2017

Hrabalovský večer a vernisáž výstavy L. Michálka ve Varšavě

7. března 1968 se konalo jediné autorské setkání Bohumila Hrabala v Polsku. Spisovatel přijel do Varšavy a prezentoval zde "Ostře sledované vlaky". Pokusíme se oživit ten večer přesně o 49 let později.

23.2.2017    |    13.3.2017

Opolí: výstava o Karelu IV. v Muzeu opolské univerzity

Opolí je dalším městem expozice výstavy prezentující osobnost a dílo císaře Karla IV. Lucemburského. Výstavu připravilo České centrum ve Varšavě.

9.3.2017    |    30.4.2017

Výstava o Janu Husovi v Muzeu v Sosnovci

V březnu a dubnu výstava připomínající život a dílo českého reformátora bude doprovodit sbírky Muzea v Sosnovci.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 03. 2017

Výstava o architektu Bohuslavu Fuchsovi ve Wroclawi - přednáška prof. Šlapety

07.02 výstavu o modernistickém architektovi v Muzeum Architektury ve Wroclawi navštívil prof. Vladimír Šlapeta se svou přednáškou "Brno - město modernismu". Fot. archiv Muzea Architektury.

10. 03. 2017

Škvorecký: setkání s překladatelem Andrzejem Jagodzinským

09.03 v kavárně "Czuły Barbarzyńca" proběhlo setkání s Andrzejem Jagodzińským, znamenitým překladatelem české literatury do polštiny. Nedávno se na polském trhu objevily dvě knihy jeho překladu: „Przypadki inżyniera ludzkich dusz“ (Příběh inženýra lidských duší), nakl. "Dowody na Istnienie" a "Scherzo capriccioso. Wesoła fantazja na temat Dvořáka“ (Scherzo capriccioso: Veselý sen o Dvořákovi), nakl. "Książkowe Klimaty". O obou knihách, ale především o jejich autoru, mluvil s překladatelem nakladatel a novinář Tomasz Brzozowský, úryvky z knih přečetl známý polský herec Jacek Braciak.

07. 03. 2017

Hrabalovský večer a vernisáž výstavy L. Michálka ve Varšavě

Zpráva z literárně - uměleckého večeru věnovaného Bohumilu Hrabalovi v 49. výročí jediného autorského setkání ze spisovatelem v Polsku. Toho večera jsme mohli slyšet ukázky Hrabalovy prózy čtené polským známým hercem Wojciechem Pszoniakem, a také obdivovat výstavu fotografií Ladislava Michálka, již zahájil její kurátor pan Přemysl Řepa ze Sdružení Pro Photo. Setkání bylo zahájeno diskuzí mezi Andrzejem Gordziejewským, prof. Joannou Goszczyńskou, a Aleksandrem Kaczorowským - autorem polské biografie Hrabala a milovníkem jeho díla. Fot. Mateusz Nasierowski.

20. 01. 2017

Česko-polská debata Občan kultury: o literárních textech Václava Havla

Bývalý prezident České republiky působí v polském povědomí jako politik, ale kolik z nás si uvědomuje, že to byl hlavně vynikající spisovatel, esejista a dramatik? O této méně často připomínané tváři Havla ve varšavském sídle Gazety Wyborcze mluvili významní hosté.

Videa

Video placehodler

Program

1.3.2017 - 30.4.2017

CERGE-EI: přihlášky k programům MA in Applied Economics a PhD in Economics

CERGE-EI (Center for Economic Research and Graduate Education – Economics) je mezinárodní ekonomickou institucí ustanovenou společně Univerzitou Karlovou a Akademií věd České republiky, propojující vzdělávání a špičkový výzkum ve všech oblastech teoretické a empirické ekonomie, včetně oblastí spojených s ekonomickým rozvojem a veřejnými politikami.

 

Pro akademický rok 2017/2018 CERGE-EI přijímá studenty do jednoletého magisterského programu MA in Applied Economics (uzávěrka přihlášek 31.3.2017) a doktorského programu PhD in Economics (uzávěrka přihlášek 30.4.2017).

Struktura PhD programu Ekonomie a Ekonometrie (PhD in Economics) byla vytvořena podle vzoru nejlepších doktorských programů ve Spojených státech a Evropě. Program je určen studentům, kteří se chtějí věnovat práci v předních akademických institucích, mezinárodních organizacích či poradních orgánech státní správy. Většina studentů je oproštěna od platby školného a dostává stipendium na pokrytí životních nákladů spojených se studiem. Absolventi získávají zároveň americké a české PhD v oboru ekonomie.

V rámci Magisterského programu Aplikovaná Ekonomie (MA in Applied Economics), což je placený intenzivní jednoroční program zakončený americkým titulem Master of Arts, nabízíme speciální stipendia Public Service Fellowship a Impact for Society Fellowship výrazně snižující cenu programu. Absolventi jsou velmi dobře připraveni na výzvy současného globálního světa – umí pracovat s daty, umí si klást otázky a hledat na ně odpovědi, jsou zvyklí pracovat na projektech pro reálné klienty, od neziskových organizací přes státní správu až po business sféru.

 - Stipendium Public Service Fellowship je určeno zájemcům o práci ve veřejné správě a v jeho rámci získávají studenti i mentoring od našich absolventů, kteří již ve veřejné správě působí.

 - Stipendium Impact for Society Fellowship je určeno pro studenty, kteří již vytvořili nějaké projekty se sociálním dopadem. První tři stipendia byla udělena loni a rádi bychom i letos získali podobné talenty, kterým můžeme pomoci růst. 

***

Materiály ke stažení

 

Místo konání:
Politických vězňů 7, 111 21 Prague 1, Czech Republic
Datum:

Od: 1.3.2017
Do: 30.4.2017

Organizátor: