Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.9.2016

Performance Jiřího Kovandy ve Wroclawi

Performance mezinárodně uznávaného českého umělce Jiřího Kovandy je součástí interdisciplinární umělecké akce Kozanów – Hledání zázračného prezentované v rámci projektu "Wroclaw - vchod ze dvora", který je součástí programu výtvarného umění Evropského hlavní město kultury Wroclaw 2016.

8.7.2016    |    27.8.2016

Dvě výstavy fotografií V. Havla ve Wroclawi

V Kongresové hale byla otevřena výstava fotografií Oldřicha Škáchy "Václav Havel na dosah ruky". Je komplementem mezinárodní výstavy o životě v zemích sovětského bloku v 70. letech "La belle epoque", kterou připravily kulturní instituty zemí střední Evropy spolu s polským Institutem paměti národa (IPN). V Galerii Centra kultury a umění běží zároveň výstava "Václav Havel občan-prezident" z dílny fotografů A. Pajera, B. Holomíčka, P. Fialky a O. Škáchy, která představuje především V. Havla v roli prezidenta.

5.7.2016    |    26.7.2016

Dva české filmy součástí mezinárodní výstavy v galerii Zachęta

Projekcje filmů Ukradená vzducholoď (Karel Zeman, 1967) a Případ pro začínajícího kata (Pavel Juráček, 1969) v rámci doprovodného programu mezinárodní výstavy "Cestovatelé" v Národní galerii umění Zachęta.

14.7.2016    |    17.7.2016

Divadlo Continuo na festivalu pouličních divadel v Gdaňsku

Každý rok se v červenci ulice Gdaňska na několik dní zaplní klauny, žongléry, kejklíři, metači kozelců, herci na chůdách a jiných instrumentech. Toto přístavní město, kam se sjedou tisíce turistů, žije po tu dobu na ulicích a se zatajeným dechem pozoruje neuvěřitelné kousky moderních divadelníků.

6.8.2016

Měsíc autorského čtení ve Wroclawi

Po celý červenec bude znít polskou Wroclawí česká literatura: v rámci gigantického každoročního festivalu „Měsíc autorského čtení“ sem přijede pět českých autorů (Hana Lundiaková, Iva Pekárková, Petra Soukupová, David Zábranský a Alena Zemančíková) aby se setkalo s polským publikem, asistovalo čtení svých nových textů v překladu, který byl udělán speciálně pro potřeby tohoto festivalu.

30.7.2016

Petr Zelenka uvede ve Wroclawi premiéru filmu "Ztraceni v Mnichově"

Jeden z největších a nejzajímavějších polských filmových festivalů Nowe Horyzonty letos pozval deset špičkových evropských režisérů. Z českých Petra Zelenku, v Polsku hodně známého a oblíbeného. 30.7. tu uvede v polské premiéře svůj snímek „Ztraceni v Mnichově“, který má potom jít do polské distribuce.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

23. 07. 2016

Vernisáž fotografické výstavy "Václav Havel na dosah ruky"

Výstava snímků Oldřicha Škáchy ve Wroclawi, Kongresové Centrum, 23. 7. 2016. Před fotografiemi diskutovali historikové dr. Petr Blažek a dr. Lukasz Kaminski o vztazích české a polské opozice, s projevem vystoupil ředitel wroclawské pobočky IPN dr. Robert Żurek. Foto: Petr Janyška

13. 06. 2016

Lodž: vernisáž fotografií pobořeného ateliéru Josefa Sudka

13.6.2016 se konala vernisáž výstavy polského fotografa Janusze Moniatowicze snímků z polorozbořeného pražského ateliéru Josefa Sudka v rámci Fotofestivalu Lodź. Na fotografiích galerie Tlustym Drukiem, kde se výstava konala, fotograf J.Moniatowicz, fotograf s ředitelkou galerie Aleksandrou Szadkowskou a záběry z vernisáže. Foto: Petr Janyška

09. 06. 2016

Prezentace polského překladu knihy V. Fischla Kuropění

9.6.2016 se konala v Českém centru prezentace polského překladu proslulého románu Viktora Fischla "Kuropění" (vydalo nakladatelství Czytelnik, česky vyšel poprvé v r. 1975). S překladatelem knihy Krzysztofem Rejmerem debatoval ředitel Českého centra Petr Janyška a překladatel Leszek Engelking. Foto: archiv Českého centra

08. 06. 2016

Večírek se stepováním v Českém centru

8. června 2016 jsme v Českém centru slavili zavření letošních kurzů češtiny. Pro naše studenty zatančily mladé tanečnice stepu ze Studia Tap&Jazz Dance paní Jiřiny Nowakowské. Foto: archiv Českého centra.

Videa

Video placehodler