Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.6.2017    |    27.7.2017

Výstava a film o Olze Havlové v Institutu národní paměti

Výstava dokumentuje charitativní činnost Olgy Havlové a Výboru dobré vůle, jejímž posláním je rozvoj duchovních hodnot, vzdělání a ochrana lidských práv.

2.7.2017    |    1.8.2017

Měsíc autorského čtení: Čeští spisovatelé ve Vratislavi

Měsíc autorského čtení se koná tradičně také ve Vratislavi, kde se představí nejvýznamnější středoevropští spisovatelé z Polska, Slovenska, Ukrajiny a Česka. Letošním čestným hostem je Gruzie.

12.6.2017    |    30.6.2017

Magický svět Bohumila Hrabala v Krakově

Fotografickou výstavu představující Bohumila Hrabala a jeho na "Hrázi Věčnosti" je možné navštívit během léta v Knihově města Krakova.

Kalendář

Kalendář

ČESKÁ CENTRA

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

13. 03. 2017

Výstava o architektu Bohuslavu Fuchsovi ve Wroclawi - přednáška prof. Šlapety

07.02 výstavu o modernistickém architektovi v Muzeum Architektury ve Wroclawi navštívil prof. Vladimír Šlapeta se svou přednáškou "Brno - město modernismu". Fot. archiv Muzea Architektury.

10. 03. 2017

Škvorecký: setkání s překladatelem Andrzejem Jagodzinským

09.03 v kavárně "Czuły Barbarzyńca" proběhlo setkání s Andrzejem Jagodzińským, znamenitým překladatelem české literatury do polštiny. Nedávno se na polském trhu objevily dvě knihy jeho překladu: „Przypadki inżyniera ludzkich dusz“ (Příběh inženýra lidských duší), nakl. "Dowody na Istnienie" a "Scherzo capriccioso. Wesoła fantazja na temat Dvořáka“ (Scherzo capriccioso: Veselý sen o Dvořákovi), nakl. "Książkowe Klimaty". O obou knihách, ale především o jejich autoru, mluvil s překladatelem nakladatel a novinář Tomasz Brzozowský, úryvky z knih přečetl známý polský herec Jacek Braciak.

07. 03. 2017

Hrabalovský večer a vernisáž výstavy L. Michálka ve Varšavě

Zpráva z literárně - uměleckého večeru věnovaného Bohumilu Hrabalovi v 49. výročí jediného autorského setkání ze spisovatelem v Polsku. Toho večera jsme mohli slyšet ukázky Hrabalovy prózy čtené polským známým hercem Wojciechem Pszoniakem, a také obdivovat výstavu fotografií Ladislava Michálka, již zahájil její kurátor pan Přemysl Řepa ze Sdružení Pro Photo. Setkání bylo zahájeno diskuzí mezi Andrzejem Gordziejewským, prof. Joannou Goszczyńskou, a Aleksandrem Kaczorowským - autorem polské biografie Hrabala a milovníkem jeho díla. Fot. Mateusz Nasierowski.

Videa

Video placehodler