Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.5.2016

Debata - Nová vlna: byla nová? byla vlnou?

Rekapitulace festivalu Rebelové kamery: československá nová vlna. Pohled polských a českých filmových kritiků na novou vlnu po 50 letech.

14.5.2016    |    21.8.2016

Výstava Cestovatelé ve varšavské Zachętě

Skupinová výstava Cestovatelé vypráví o cestování ve vztahu k historii a současnosti regionu, ve kterém byl svobodný pohyb donedávna luxus. Otevírání se světu po revoluci v roce 1989 a zařazení se do procesu globalizace umožnila občanům bývalého východního bloku výlety a mezinárodní výměny na zcela nové úrovni. Cestování dnes vytváří identitu regionu, stejně jako nový politický systém a hospodářský rozvoj. Současná krize způsobená přílivem nových přistěhovalců do Evropy ukazuje, že naše účast v této globální výměně byla a je jednosměrná. Nejsme ochotni sdílet výsady, které jsme měli nejdříve po pádu berlínské zdi, a později po vstupu do Evropské unie. Mnohem častěji sami vyjíždíme, než abychom u nás doma hostili cizince.

15.4.2016    |    12.6.2016

Výstava Habimy Fuchs v Národní galerii umění Zachęta

Instalace mladé české umělkyně ve varšavské avantgardní galerii.

29.4.2016    |    26.6.2016

Výstava mladého českého designu v polských Kielcích

Město Kielce si vybudovalo velký Institut designu, známý polskému publiku, v dubnu se tam ukáží dvě zajímavé výstavy mapující dnešní mladé české tvůrce designu „Nový (z)boží“ a „Mladí a úspěšní“.

7.5.2016    |    25.6.2016

Výstava BLACK HOLE GENERATION / NUANCE FRESHOVOSTI v Galerii LETO

Black Hole Generation (B.H.G.) je malířské trio studentů pražské UMPRUM: David Krňanský, Martin Lukáč i Julius Reichel. B.H.G. tvoří převážně velkoformátové abstraktní malby.

Kalendář

Kalendář

Česká centra

Novinky

Galerie
Videa

Galerie

19. 05. 2016

18.05. Obchod na Korze na zahájení festivalu Židovské motivy v kině Muranów

Ve dnech 18. - 22. května se ve varšavském kině Kino Muranów koná 12. ročník Mezinárodního filmového festivalu Židovské motivy. Letošní program zahrnuje desítky nových filmových příběhů, dokumentů a krátkých filmů s židovskou tematikou z celého světa. Festivalové projekce budou doprovázeny diskusemi s tvůrci. Na slavnostním zahájení proběhne projekce filmu Obchod na Korze.

18. 05. 2016

13.05.2016, Cestovatelé_zahájení výstavy v Zachętě Národní galerii umění

Skupinová výstava Cestovatelé vypráví o cestování ve vztahu k historii a současnosti regionu, ve kterém byl svobodný pohyb donedávna luxus. Otevírání se světu po revoluci v roce 1989 a zařazení se do procesu globalizace umožnila občanům bývalého východního bloku výlety a mezinárodní výměny na zcela nové úrovni. Cestování dnes vytváří identitu regionu, stejně jako nový politický systém a hospodářský rozvoj. Současná krize způsobená přílivem nových přistěhovalců do Evropy ukazuje, že naše účast v této globální výměně byla a je jednosměrná. Nejsme ochotni sdílet výsady, které jsme měli nejdříve po pádu berlínské zdi, a později po vstupu do Evropské unie. Mnohem častěji sami vyjíždíme, než abychom u nás doma hostili cizince. Výstavy se účastní česká umělkyně Adéla Babanová.

07. 05. 2016

Výstava BLACK HOLE GENERATION / NUANCE FRESHOVOSTI v Galerii LETO

Black Hole Generation (B.H.G.) je malířské trio studentů pražské UMPRUM: David Krňanský, Martin Lukáč i Julius Reichel. B.H.G. tvoří převážně velkoformátové abstraktní malby.

07. 05. 2016

Vědecký piknik: NTM Praha a Techmania Plzeň

Tisíce varšavských rodin na trávnících lemujících obří Národní stadion i mezi stovkami stánků, v nichž se populární formou představuje dětem i rodičům věda. Tak vypadá každoroční tzv. Vědecký piknik. Každoročně se ho účastní vlastním stanem i české instituce, Národní technické muzeum a Techmánia Plzeň. Letos je tématem zdraví.

Videa

Video placehodler